plaza elafonisi

Najładniejsze plaże na Krecie

Kreta to bardzo popularna wyspa, wybierana na wakacyjny wypoczynek. Jej wielkość daje pole do popisu dla turystów, którzy maja co zwiedzać. Także jeśli chodzi o plaże, których na Krecie nie brakuje. Ba! nawet  część z nich jest zwykle umieszczana w rankingach najpiękniejszych greckich plaż. Czasem i tych na świecie.

Kreta jest największą wyspą w Grecji, która może pochwalić się ponad 1000 kilometrów linii brzegowej. Co ważne jest ona urozmaicona zarówno piaszczystymi plażami, jak i skalistymi fragmentami wybrzeża. Najładniejsze plaże na Krecie występują i w okolicach Heraklionu i w rejonie Chanii. Nie są one też jednakowe. Zarówno w jednym, jak i drugim rejonie są dzikie miejsca, ukryte pośród zatoczek, które spodobają się osobom, które nie lubią tłumów. Z drugiej strony, blisko kurortów znajdują się dobrze zorganizowane plaże, z pełna infrastrukturą usługową. A które plaże na Krecie są najpiękniejsze?

Najładniejsze plaże Krety

Balos – jedna z dwóch najbardziej znanych plaż na Krecie, ale i w całej Grecji. Jej odcienie błękitu w morzu, sprawiają wrażenie karaibskiej laguny. Warto też wiedzieć, że Balos jest umiejscowiona na terenie rezerwatu, który chroni tutejszą florę i faunę. Jeśli chodzi o atrakcje to w pobliżu plaży znajduje się wenecki fort z XVI wieku, położony na klifie.

Najładniejsze plaże Krety -Balos
Najładniejsze plaże Krety -Balos

Elafonisi – druga bardzo znana plaża na Krecie. To właśnie tu znajdziecie, rzadki różowy odcień piasku. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, można tu godzinami pluskać się w ciepłej, płytkiej wodzie. Tu z kolei dotarła infrastruktura turystyczna, więc na miejscu można wypożyczyć leżaki i parasole oraz coś przekąsić.

Malia – plaże rozsiane w popularnym, głównie wśród młodzieży nadmorskim kurorcie. Nie brakuje tu również rodzin z dziećmi, ze względu na łagodne wejście do wody. Wszystkie plaże Mali maja prawie cztery i pół kilometra długości. Na miejscu jest pełna infrastruktura turystyczna, z leżakami, parasolami oraz wypożyczalnią sprzętów wodnych.

Jedne z najładniejszych plaż na Krecie - Malia
Jedne z najładniejszych plaż na Krecie – Malia

Stavros – to z kolei szeroka, piaszczysta plaża, ukryta nieco w niewielkiej zatoczce. Głównie kojarzona z filmem Grek Zorba, który w tej okolicy był kręcony. Plaża Stavros z jednej strony jest otoczona wysoka góra, która dodaje jej tylko uroku. W pobliżu znajduje się infrastruktura plażowa. Warto tu przyjechać, jeśli nie lubicie tłoku.