Atrakcje greckich wysp

Największe atrakcje greckich wysp – którą wybrać na wakacje?

Grecja to kraj typowo turystyczny. Pełen plaż, słońca i co ważne zabytków oraz typowych wakacyjnych atrakcji. Liczne greckie wyspy oprócz błogiego wypoczynku oferują również moc rozrywek. Co ciekawe, każda z nich trochę innych, bo każda ma swój indywidualny klimat i charakter.

Z tego też powodu część osób, corocznie wybiera jedną z nich i sobie powoli zwiedza archipelagi w Grecji. Przy okazji zwiedzając tutejsze zabytki i korzystając, nie tylko z lokalnego wydania kuchni, ale też i miejscowych atrakcji.

Najważniejsze zabytki i atrakcje na wyspach w Grecji

Korfu – najbardziej włoska z greckich wysp 😉 Uznawana również za najbardziej zieloną. Największą atrakcją na Korfu jest zdecydowanie samo miasto-stolica wyspy, w którym przeplatają się różne style architektoniczne. Drugim takim obiektem jest pałac cesarzowej Sisi – Achillion, pozostałość po najbardziej znanej Elżbiecie z Bawarii. Do tego warto dodać, że wyspę charakteryzuje urozmaicone wybrzeże, z mnóstwem zatoczek (Paleokastritsa) i odciętych plaż (Chomi).

Stare miasto Korfu - największa atrakcja wyspy
Stare miasto Korfu – największa atrakcja wyspy

Rodos – jedna z najczęściej wybieranych wysp na rodzinne wakacje. Główną atrakcją jest tu słońce, które świeci tu przez ponad 300 dni w roku. Na Rodos panują oprócz znakomitych warunków pogodowych, także całkiem niezłe do uprawiania sportów wodnych. Przez co wyspa jest chętnie odwiedzana przez wodnych sportowców. Jeśli chodzi o zabytki to warto zwiedzić tu akropol w Lindos oraz stare miasto w stolicy. Ciekawym miejscem jest również Dolina Motyli, którą przejęły te owady.

Zakynthos – dość imprezowa wyspa, jednak można na niej znaleźć spokoje i ustronne miejsca. Dużą atrakcją są tu żółwie caretta-caretta, które na Zakynthos mają swoje chronione siedliska. Wyspa charakteryzuje się pięknymi, jasnymi plażami, a wisienką na torcie jest tu zdecydowanie Zatka Wraku. Zakynthos jest także często wybierana na wakacje przez osoby, których hobby to nurkowanie. Wokół wyspy znajduje się wiele atrakcyjnych lokalizacji, służących do tego celu.

Kreta – największa wyspa w Grecji. Kolebka greckiej cywilizacji, to właśnie tu znajduje się wiele zabytków kultury minojskiej. Wystarczy udać się do Heraklionu czy Knossos, by z nią obcować. Kreta to także znakomite plaże, rozsławione po świecie. Na wyspie znajduje się również najdłuższy wąwóz w Europie – Samaria, gdzie mogą się wyżyć amatorzy trekkingu.

Największe atrakcje Krety
Największe atrakcje Krety

Kos – to jedna z mniejszych wysp, która kusi głównie amatorów opalania. Jednak nie brakuje tu ciekawych miejsc, chociażby w stolicy wyspy. To właśnie tu znajduje się leciwy platan, zwany drzewem Hipokratesa. Zwiedzić warto też Asklepiejon, który jest pozostałością po pierwszej szkole lekarskiej Hipokratesa. Z kolei atrakcją dla dzieci będzie tu z pewnością miejscowy park wodny – Lido Water Park.